Dilijan City Stadium Development
Դիլիջանի Զարգացման Հիմնադրամը (DDF) նախագծում է սկսել քաղաքային մարզադաշտի համալիր վերակառուցման ծրագիր՝ այն դարձնելով ժամանակակից, հասանելի և հարմարավետ սպորտային համալիր։ Ծրագիրը միտված է ուժեղացնել քաղաքային միջավայրը և խթանել սպորտի տարածումը, հատկապես երիտասարդների շրջանում։
Վերակառուցման հիմնական ուղղություններն են՝
• Ֆուտբոլի դաշտի նորացում՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան։
• Նոր, հարմարավետ տրիբունաների կառուցում հանդիսատեսների համար։
• Ժամանակակից հանդերձարանների, մարզչական և բժշկական սենյակների կազմակերպում։
• Լուսավորության և ջրահեռացման համակարգերի տեղադրում՝ երեկոյան ժամերին և անբարենպաստ եղանակային պայմաններում խաղերի անցկացման հնարավորության ապահովման նպատակով։
Մարզադաշտի վերակառուցումը իրականացվում է DDF-ի երկու հիմնական ռազմավարական ծրագրերի շրջանակներում
• Կայուն քաղաքային միջավայրի ձևավորում։
• Դիլիջանում ֆուտբոլային մշակույթի զարգացում։
Մարզադաշտը կդառնա «Իմպուլս» ֆուտբոլային ակադեմիայի հիմնական մարզական դաշտը։ Ակադեմիան ստեղծվել է հիմնադրամի աջակցությամբ՝ 2023 թվականին։ Այսօր ակադեմիայում մարզվում է ավելի քան 150 երեխա՝ վեց տարիքային խմբերում։ Ակադեմիայի առաքելությունն է խթանել երիտասարդական սպորտը Դիլիջանում՝ ներգրավելով երեխաներին և դեռահասներին կանոնավոր մարզումների և տարբեր մրցաշարերի մասնակցության մեջ։
Քաղաքային մարզադաշտի զարգացումը ներդրում է առողջ, կրթված և սոցիալապես ակտիվ ապագայի կառուցման գործում։

Территориальное развитие
Фонд развития Дилижана (DDF) планирует реализовать проект комплексной реконструкции Городского стадиона, чтобы превратить его в современную, доступную и комфортную площадку для развития спорта и физической культуры.
Проект предусматривает полную модернизацию текущего стадиона, включая:
• Обновление футбольного поля по международным стандартам;
• Улучшение инфраструктуры для зрителей, и прежде всего – строительство новых трибун;
• Оборудование комфортных раздевалок, тренерских и медицинских помещений;
• Организацию современного освещения и системы отвода воды для возможности проведения матчей в вечернее время и непогоду.
asset
Реконструкция стадиона является частью сразу двух стратегических программ DDF:
• Создание устойчивой городской среды.
• Развитие футбольной культуры в Дилижане.
Стадион станет домашней ареной для футбольной академии «Импульс», которая существует при поддержке фонда с 2023 года.  С момента открытия воспитанниками футбольной академии  стали более 150 детей шести возрастных групп. Миссия клуба – развитие молодежного спорта в Дилижане через вовлечение детей и подростков в регулярные тренировки и участие в турнирах разного уровня.
Развитие Городского стадиона — это инвестиция в здоровье, образование и социальное будущее Дилижана.